Наполеон в медицине

 
 

Наполеон в медицине
Історія про те, як голова Бахмутської районної ради Пластун Євген Юрійович перебирає на себе повноваження інших гілок влади, оскільки своїх, як бачимо останнім часом, йому вже замало.

29 листопада на сесії районної ради було прийнято рішення про затвердження «Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу о хорони здоров`я, який є об`єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Бахмутського району, що перебуває в управлінні Бахмутської районної ради». При його прийнятті він завірив депутатів, що «все нормально, голосуем», однак вказане рішення порушує низку законодавчих актів України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Так, статтею 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» встановлено, що керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п’яти років.

Згідно з частиною 1 статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцева державна адміністрація реалізовує державну політику в галузі охорони здоров`я, материнства і дитинства; здійснює загальне керівництво закладами охорони здоров`я та розробляє прогнози їх розвитку, враховує їх при розробці проектів соціально-економічного розвитку; організовує роботу медичних закладів по наданню допомоги населенню.

Також, відповідно до статті 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрації укладають та розривають контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління.

Далі дивимося на статутні документи комунальних закладів «Світлодарська міська лікарня», «Сіверська міська лікарня», «Часовоярська міська лікарня №3» - в них чітко зазначено, що уповноваженим органом управління визначена Бахмутська районна державна адміністрація.

Таким чином, відповідно до пунктів 4, 8, 11 «Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  27 грудня 2018 року № 1094, підставою для проведення конкурсу та створення комісії є рішення Бахмутської райдержадміністрації, та до складу конкурсної комісії мають входити саме її працівники.

Пунктом 38 цього Порядку встановлено, що за результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкуру одну кандидатуру, яка відповідає встановленим до переможця конкурсу вимогам, після чого вносить подання на її призначення керівникові органу управління (відповідно – керівнику Бахмутської РДА), який і здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу.

Однак, за «хотєлкою» Євгена Пластуна, в порушення вимог вищезазначених законодавчих актів та статутів вказаних комунальних медичних закладів, в прийнятому на сесії «Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я, який є об`єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Бахмутського району, що перебуває в управлінні Бахмутської районної ради» повноваження виконавчого органу управління – Бахмутської РДА перекладено на Бахмутську районну раду (дивимося пункти 4, 8, 11 цього Порядку).

Так, в пункті 4 проекту «Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я, який є об`єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Бахмутського району, що перебуває в управлінні Бахмутської районної ради» вказано, що «Підставою для проведення конкурсу є рішення (розпорядження), яке приймає (видає) голова районної ради протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади», в пункті 8 - «Для проведення конкурсу рішенням (розпорядженням) голови районної ради утворюється конкурсна комісія (постійно діюча або для проведення окремого конкурсу)», а в пункті 11 не передбачено включення у склад комісії представників уповноваженого органа управління - це є порушення діючого законодавства, а саме статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» та пункту 4, 8 та 11 Постанови КМУ № 1094 від  27 грудня 2018 року.

Ще раз - згідно з вищенаведеним законодавством і статутами вказаних медичних установ Бахмутська районна державна адміністрація є органом управління, та тільки вона має право ініціювати проведення конкурсу та створення комісії, на підставі якого, після погодження з головою районної ради, заключити контракт з переможцем.

Але нашому місцевому «Наполеону» це «нипочем». Ну хочеться йому особисто призначати головних лікарів – значить, можна скористатися довірою до себе частини депутатів ради, та «протягнути» рішення, яке дозволяє йому призначати на посади головних лікарів лояльних до себе осіб, а якщо хто стане неугодним - звільняти.

Дуже зручно – приймати рішення під себе, прикриваючись колективною відповідальністю (чи безвідповідальністю?) виборного органу.Создан 03 дек 2018