Пластун та сімейний підряд Рибалок

 
 

Пластун та сімейний підряд Рибалок

В прифронтовій зоні, у місті Світлодарську Бахмутського району, поруч з яким - буквально у двох кілометрах проходить лінія бойового зіткнення, розташована загальноосвітня школа № 11. 

 

У травні цього року школа потрапила під обстріл бойовиків ДНР – 120 міліметровий снаряд розірвався поблизу основної будівлі, в школі повибивало вікна. На щастя, ніхто з учнів не постраждав, на згадок про цю події біля школи залишились лише ці сліди від осколків на дереві https://ru.tsn.ua/video/video-novini/boeviki-obstrelyali-shkolu-s-detmi-v-svetlodarske.html

 

 

Але значно більшої шкоди завдали цьому закладу освіти дії будівельників та чиновників районної влади.

 

 

Ще у січні 2018 року, у вихідний день, коли у школі нікого не було, тут стався обвал криші. Завдяки діям місцевого МЧС та Бахмутської райдержадміністрації місце обвалу розібрали, демонтували аварійні плити, та як могли ізолювали від непогоди.

 

 

Щоби усунути аварійну ситуацію, Бахмутська районна рада своїм рішенням виділила кошти на реконструкцію будівлі школи – більше 1 381 437 гривень. Тендер на державному майданчику закупівлі «ProZorro» виграло Бахмутське районне комунальне підприємство "Управління архітектури, будівництва та комунального господарства" https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-04-13-000589-a,, під керівництвом депутата Бахмутської районної ради Рибалки Івана Федотовича, з яким і було підписано договір про виконання відповідних робіт. 

 


Протягом квітня-вересня вказане підприємство, як то кажуть – «засвоїло кошти» та здало оновлену школу у експлуатацію.

 

 

Але вже у листопаді, із першими дощами, криша із щойно виконаним ремонтом не витримала непогоди, і – потекла! Вода почала струмитися по стінам не лише актового залу на верхньому поверсі, а й у їдальні на першому.

 

 

У чому же причина втрати значного обсягу комунальних коштів та знову аварійного стану школи, на самому початку зими?

Коли ми почали розбиратися у ситуації та вивчати пов’язані із ремонтними роботами документи, щоби встановити – хто, будівельники, проектувальники чи інші особи стали винуватцями цих подій? - то  почала вимальовуватися цікава картина.

 

 

 Ви будете здивовані, але - за документами, роботи із відбудови шкільної криші виконали люди, які, насправді – їх НЕ ВИКОНУВАЛИ! Саме так – за документами "Управління архітектури, будівництва та комунального господарства" для ремонтно-будівельних робіт у школі найняло 7 працівників. Найняло, та оформило на роботу, на два місяці. Втім, самі вони про це – ні сном ні духом.

 

 

Тобто – будівельні роботи за чималеньку суму народних коштів виконав неясно хто. Але на оформлених лише «на бумазі» людей – на їх заробітну платню, на їх нібито відрядження до Світлодарська, добові на харчування і проживання у готелі - в "Управлінні архітектури, будівництва та комунального господарства" списали близько 100 тисяч гривень!

 

 

При цьому, від дій керівництва комунального підприємства постраждала не лише школа, а й самі люди, яких проти їх волі записали «мертвими душами» у робочі відомості цього комунального підприємства:

Та далі – більше!

 

 

Виявляється, що частину робіт, на суму більше 293 000 гривень, було віддано приватному підприємству «Ріф», безпосередньо пов’язаному з керівником "Управління архітектури…» – його очолює син самого Рибалко Івана Федотовича - Рибалко Роман Іванович. І що цікаво – зазначені вже нами люди, що фіктивно були оформлені до "Управління архітектури…», так само фіктивно були прийняті на роботу й до підприємства «Ріф», теж для виконання відбудови школи, де на них були також списані кошти на зарплату та добові - ще близько 50 тисяч гривень.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хто фактично виконував ремонтно-будівельні роботи у «Рифі», яка кваліфікація була у цих людей - знов-таки невідомо. Але відомо, до чого це призвело – у травні, перед початком відновлювальних робіт, під час демонтажу працівниками «Ріфу» вцілілих від обрушення плит перекриття, внаслідок їх непрофесійності одна з плит зламалася та впала, в результаті чого обвалилося перекриття на поверх нижче. При цьому, як вияснилося, керував цим процесом безпосередньо директор «Управління архітектури…»:

 

 

Оборудки під час ремонту призвели до нових пошкоджень школи. Хто мав би платити за це? Відповідь начебто лежить на поверхні – підприємства та їх керівники, що виконували роботи з невідомо якими працівниками. Але… заплатив за це районний бюджет.

 

 

У липні Бахмутська районна рада ще раз виділяє додаткові кошти на ремонт багатостраждальної Світлодарської школи – на цей раз майже 175 тисяч гривень, на відновлення перекриття вже між 2-им та 1-им поверхами, зруйнованого працівниками «Ріфу». Як ви думаєте, яка фірма виграла тендер? Не повірите, знову - Приватне підприємство «Ріф»!. Тобто на власній жадобі та некомпетентності родина Рибалків змогла ще й заробити. В цілому через підконтрольні їм підприємства було «засвоєно» більше 1 мільйону 900 тисяч гривень, виділених на ремонт школи!

 

 

При цьому, в Бахмутському районі ні для кого не є секретом, що  Іван Федотович Рибалко своїм перебуванням на посаді керівника комунального підприємства, власником якого є Бахмутська районна рада, зобов’язаний теплим відносинам з головою ради Євгенієм Юрійовичем, та користується його надійною підтримкою. Саме завдяки цьому Івану Федотовичу Рибалку «сходять з рук» й викрутаси з «мертвими душами» на підприємстві, «сімейний підряд» з фірмами свого сина, некомпетентність, яка призводить до втрат бюджету. А інакше – чому голова районної ради, який є роботодавцем Рибалки, не приймає жодних заходів щодо нього за такими кричущими фактами нанесення шкоди інтересам району і громади?

 

 

Залишається сподіватись, що цим діям керівника "Управління архітектури, будівництва та комунального господарства" та інших причетних осіб буде надано гідну оцінку правоохоронними органами та судовою системою держави. Як нам стало відомо в процесі підготовки цього матеріалу, за вказаними фактами зловживання владою або службовим становищем з боку директора фірми «РІФ» - молодшого Рибалки, прокуратурою Бахмутського району порушено кримінальне провадження за статтею 364 Кримінального кодексу України. Вочевидь, наступним об’єктом уваги правоохоронців стане сам Іван Федотович Рибалко – керівник згаданого комунального підприємства.

 

 

Та при цьому нас цікавить два питання – коли в Світлодарській школі буде можливість нормального функціонування, та хто, і за які кошти буде в черговий раз проводити в ній ремонт?Создан 24 дек 2018